Pracę z Kubą rozpoczęliśmy 3 lata temu, kiedy Blant – mój pies, radosny i rozbrykany Flat Coated Retriever miał 2 lata.Pracowaliśmy nad posłuszeństwem, trenowaliśmy ratownictwo wodne i przygotowaliśmy się do prowadzenia zajęć w ramach AAI czyli popularnej dogoterpaii.

Praca z Kubą jest dla nas ogromną przyjemnością. Jak nikt inny, Kuba z fantastyczną uważnością podchodzi do każdego psa i każdego przewodnika. Jego uwagi są bardzo celne, precyzyjne, konkretne i co bardzo ważne, przekazywane spokojnie i cierpliwie. Na każde zajęcia z Kubą chodzimy bardzo chętnie – wiemy, że nauczymy się czegoś nowego, czegoś czego razem z Blantem właśnie w tej chwili potrzebujemy. Nauka zawsze odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, bo Kuba zwraca uwagę na każdą naszą potrzebę, dając jednocześnie nam prawo do popełnienia błędu.

Trening dogoterpaii wymaga kompleksowej i dogłębnej znajomości zachowań psów i technik szkolenia. Zawsze podczas szkoleń mogę liczyć na subtelnie przekazane wskazówki, a po zajęciach na wszechstronne wyjaśnienie, w jaki sposób mam pracować z Blantem.

Kolejna ważna rzecz w pracy i życiu z psami to ich dobrostan – wyważenie kiedy pies może jeszcze ćwiczyć/pracować, a kiedy powinien odpocząć. Na te wskazówki też zawsze mogę u Kuby liczyć, a to bardzo ważne, bo mój Blant zawsze chce więcej, ja chce aby ćwiczenie się udało, a czasem trzeba po prostu odpuścić. Zdrową wrażliwość Kuby na potrzeby zwierząt daje się odczuć w każdej sytuacji, a to cecha, która powinna towarzyszyć każdej osoby profesjonalnie pracującej z psami.

Wszystkie umiejętności jakie zdobyliśmy pozwalają nam pomagać w Budziku, na oddziale onkologii Centrum Zdrowia Dziecka i w wielu różnych miejscach. Dzięki treningom zbudowałam fantastyczną relację z Blantem. Rozumiemy się bez słów i każda spędzana razem chwila jest wielką przyjemnością. Blant potrafi dobrze pracować, czerpać radość z życia i kontaktów z ludźmi, ale też potrafi też w pełni komfortowo być sam. Zaręczam, że bardzo warto wybrać dobrego instruktora, aby po szkoleniu cieszyć się ze wspólnego życia.