dog frisbee

Dog frisbee to zdecydowanie jeden z najbardziej efektownych psich sportów.

NAJBLIŻSZA EDYCJA KURSU STARTUJE JUŻ 20.04.2024 O GODZINIE 10.00

 

Czym jest Dog frisbee?

Dog frisbee to psia dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Polega ona na łapaniu przez psa wyrzuconego przez opiekuna dysku. Pies oprócz umiejętności aportowania musi cieszyć się dobrą formą i zwinnością. W tej aktywności to cały zespół buduje odpowiednie wyniki. Aby pies mógł dokładnie i w widowiskowy sposób złapać dysk opiekun musi wykazać się doskonałą techniką i precyzją rzutu. Sukcesem psio ludzkiej drużyny jest idealne zrozumienie i ścisła współpraca.

Na co należy zwrócić uwagę?

Dog frisbee przez swoją widowiskowość, szybkość, zwinność jest dość kontuzjogenny. Dlatego tak ważne jest aby pierwsze kroki stawiać pod okiem doświadczonego trenera. Udział w szkoleniu daje możliwość obserwacji przez instruktora i oceny czy aktywność jest odpowiednia dla naszego psa i czy nie dzieje mu się krzywda. Na szkoleniu opiekun uczy się technik rzucania i na bieżąco dostaje informacje zwrotną od trenera.

 

Dlaczego warto?

Każda aktywność i czas spędzony z Twoim psem wzmacnia Waszą więź i relację. Najlepsze efekty osiąga się przez zbudowanie z psem idealnego porozumienia. Trening frisbee oprócz rzutów, skoków i dysków to codzienna praca i budowanie wzajemnego zaufania. Jeśli treningi będą przyjemnością i dobrą zabawą zarówno dla psa jak i dla Ciebie efekty Waszej pracy będą rewelacyjne.

Dog frisbee Warszawa Wola

Nasz kurs przeznaczony jest dla psów od 5 miesiąca życia. Wszystkie ćwiczenia dostosowane są do wieku i możliwości psów. Szczeniaki nie wykonują skoków ani akrobacji. Warunkiem jest jednak to, aby pies nie był otyły, ani agresywny do innych psów oraz ich przewodników. Pies powinien mieć opanowane przychodzenie na zawołanie lub być w trakcie nauki tej komendy.
W kursie uczestniczyć mogą też osoby bez psów (obserwatorzy ). Dajemy również możliwość pracy jednego psa z dwoma przewodnikami.

Grupa liczyć będzie maksymalnie 6 psów.
Kurs obejmuje 8 spotkań.

Zajęcia odbywają się zarówno w soboty jak i niedziele przez 4 kolejne weekendy (o ewentualnych zmianach informuje instruktorka)

Koszt kursu (8 zajęć) to 750 zł.

Co przygotować na kurs Dog frisbee:

 • dwa takie same szarpaki (które pies lubi np. z futrem, z polaru)
 • dyski dla psa (min 3 sztuki, w razie potrzeby pomagamy dobrać odpowiedni)
 • zwykłą, długą smycz
 • smaczki i saszetkę
 • miskę i woda dla psa
 • notatnik i długopis
 • wygodne obuwie i strój ( zajęcia odbywają się również podczas deszczu)
 • świder do wkręcania w ziemię aby móc przymocować psa

Dog Frisbee Daodog Warszawa Wola

Program kursu Dog frisbee obejmuje:

 • naukę technik rzutowych
 • naukę aportowania dysku
 • naukę koncentracji i skupienie na człowieku
 • ćwiczenia motywujące psa
 • naukę chwytania dysku,
 • naukę techniki skoku
 • elementy freestyle

 

 

Zajęcia prowadzi Paulina Ignatiuk- zawodniczka agility oraz dog frisbee. Z dog frisbee związana od momentu kiedy ten sport zawitał do Polski. Już w 2009 roku startowała w zawodach zdobywając medale. Jako organizatorka i uczestniczka brała udział w wielu seminariach. Uczestniczyła wielokrotnie w Latającej Akademii. Uczyła się od znanych trenerów takich jak Dariusz Radomski, Shaun Hirai czy Frank Funke. Jako aktywna zawodniczka startowała do 2015 roku. W wolnych chwilach razem ze swoim owczarkiem zajmuje się również pasieniem owiec. Interesuje się pracą ze zwierzętami, ich zachowaniem oraz komunikacją. Jest przewodniczką Żaby (owczarka belgijskiego tervuerena) oraz Fety i Plum (dalmatynek). Paulina jest również trenerką i behawiorystką trenuje z rasami sportowymi, a także z kundelkami i psami gończymi.