Szkolenia psów terapeutycznych

Zdecydowanie najbliższą memu sercu aktywnością jest praca z psami terapeutycznymi. Zarówno szkolenie innych psów jak i służba człowiekowi wraz z moim labradorem Joką – czworonożnym terapeutą. Od tego zaczęła się moja praktyczna przygoda z psim światem. Joka trafił do mnie w wieku 4 miesięcy. Angel Of Heaven- to imię nadane mu przez hodowcę wiele mówiło o jego przeznaczeniu. Dziś jako zgrany team pracujemy głównie z osobami dorosłymi i w podeszłym wieku w miejscach takich jak Centrum Alzheimera, Szpital w Drewnicy, Środowiskowy Dom Samopomocy czy Dom Seniora.

Praca psa w terapii jest niesłychanie trudna. W szkoleniu zespołów duży nacisk kładę na zachowanie dobrostanu psa.

Razem z moim psem od 2013 roku przepracowaliśmy około 700 h na zajęciach Animal Asissted Intervention (dogoterapii) w placówkach o bardzo szerokim spektrum. Byliśmy gośćmi: żłobków, przedszkoli ogólnodostępnych i specjalnych, szkół podstawowych ogólnodostępnych i specjalnych. Uczestniczyliśmy w zajęciach  w szpitalu psychiatrycznym w Drewnicy, w Centrum Alzheimera, Środowiskowy Dom Samopomocy Ursus oraz Domu Seniora w Komorowie.

Dodatkowo jako instruktor Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom biorę udział w ewaluowaniu i szkoleniu zespołów wizytujących i terapeutycznych pracujących w AAI.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas studiów, czerpiąc wiedzę od polskich specjalistów jak również  współpracując z  międzynarodowymi  partnerami z m. in.  Norwegii, Włoch, Portugalii, Holandii czy Rumunii opracowałem swój system szkolenia psów pracujących w służbie człowiekowi.

Praca psa w terapii jest niesłychanie trudna. W szkoleniu zespołów największy nacisk kładę na zachowanie dobrostanu psa!

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami indywidualnymi lub grupowymi dla swojej organizacji (firmy, fundacji czy stowarzyszenia) zapraszam do współpracy.

Stworzę dopasowaną ofertę.

Istnieje możliwość zorganizowania seminarium weekendowego na terenie całego kraju.

W galerii zdjęć szkolenia zespołów wizytujących i terapeutycznych prowadzonych dla Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Tematyka szkoleń ze zdjęć to wykonywanie podstawowych komend w każdej sytuacji i w wielu rozproszeniach. Opiekunowie psów podczas treningów jak widać świetnie się bawią i sami nawzajem są dla siebie „klientami” docelowymi – czyli takimi z jakimi będą pracować podczas zajęć AAI. Zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach gdyż niezwykle ważna dla psa jest umiejętność szybkiej habituacji, adaptacji oraz oswajania w nowych miejscach pełnych rozproszeń i nowych zapachów.