Psia szkoła DAODOG

 

Psia szkoła Warszawa
Chciałbyś aby Twój pies Cię słuchał?

 

Jakie wartości związane ze szkoleniem psów mi przyświecają?

Misją mojej szkoły jest nauka ludzi i przekazywanie wiedzy w jaki sposób wykreować odpowiednią relację z psem. Odpowiednią tzn. taką gdzie obie strony będą nawzajem rozumieć swoje potrzeby i te potrzeby szanować. Kluczem w każdej relacji jest sprawnie działająca komunikacja. Poprzez dodanie odpowiedniej dawki wiedzy o tym w jaki sposób psy postrzegają świat i jakie ich potrzeby człowiek powinien zaspokoić, tworzy się recepta na przyjazne, pełne zrozumienia wspólne życie kilku gatunkowej rodziny, w której wszyscy będą czuli się dobrze i bezpiecznie.

Historia życia i pracy człowieka z psami jest bardzo długa. Zaczynając od metod awersyjnych gdzie psy miały być bezwzględnie posłuszne po to aby uniknąć kary, przez nagradzanie psa za dobre zachowanie aż do teraz gdzie psa i jego zachowanie rozpatruje się całościowo wraz ze wszystkimi aspektami i kontekstami. Doświadczenie nauczyło mnie, że ani bezwzględne podporządkowywanie, ani też ślepe posłuszeństwo nie zbudują atrakcyjnego życia dla psa. Jak z nim żyć, jak z nim być?

Czego uczę w mojej psiej szkole?

Naucz się odczytywać sygnały wysyłane przez psa. Dowiedz się co lubi, a potem razem poszukajcie odpowiedniej aktywności aby wspólnie spędzany czas był przyjemnością dla Ciebie i Twojego psa.
Sposoby uczenia się psów i mechanizmy zachowań są dzięki naukowcom coraz bardziej znane i precyzyjne - dlaczego więc tej wiedzy nie wykorzystać?

Głęboko w to wierzę i tego chcę uczyć, że receptą na szczęśliwe życie rodziny psio ludzkiej jest relacja oparta na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i przejrzystych dla każdej ze stron zasadach.

Podstawy posłuszeństwa

Jestem przekonany o tym, że każdemu opiekunowi przyda się wspólnie wypracowane podstawowe posłuszeństwo. Podczas nauki w psiej szkole czworonóg powinien opanować najprostsze a zarazem najbardziej użytkowe komendy takie jak siad, leżeć czy przywołanie.

Opiekun potrzebuje wyrzucić śmieci czy sprzątnąć kupę po psie i w nią nie wpaść przy okazji proszę bardzo - "siad" lub "leżeć" - w spokoju można wykonać potrzebną czynność. Piesio biega i bawi się z innymi psami a my chcemy iść już do domu? "Do mnie" i uśmiechnięci razem wracacie do domu.

Innymi podstawowymi problemami, z którymi często borykają się psy utrudniając nam codzienną egzystencję mogą być:

  • ciągnięcie na smyczy
  • zjadanie śmieci
  • brak skupienia na opiekunie
  • nadmierne interesowanie się innymi psami
  • problemy podczas wizyt u weterynarza
  • podgryzanie
  • lęk separacyjny
  • trening czystości

W trakcie moich kursów pomagam rozwiązywać te i wiele innych problemów związanych z wychowaniem i szkoleniem psów.

Budowanie więzi i relacji

Ćwiczenie podstaw posłuszeństwa oprócz walorów czysto użytkowych niesie za sobą pozytywny skutek w postaci budowania relacji między psem i opiekunem. Wspólne spędzanie czasu na szkoleniu grupowym i samodzielne treningi pomiędzy lekcjami sprawiają, że więź opiekuna i psa staje się coraz mocniejsza. Zawsze powtarzam swoim kursantom, że trening z psem to przede wszystkim dobra zabawa. Jeśli obie strony mają radość ze wspólnie spędzonego czasu podczas treningów to będą one bardzo efektywne. Finalnie uzyskujemy wspaniały zespół człowiek pies, który doskonale się rozumie i razem chce zdobywać świat.

Spytacie dlaczego Dao? Dao to droga, w którą wyruszasz razem z psem. Praca z czworonogiem i szkolenie go to nieustanny proces.

Moim zadaniem jest towarzyszyć Wam i pomóc w odkrywaniu nowych narzędzi, które pomogą zbudować zdrową i harmonijną relację.

 

przedszkole dla psów
szkolenie psów
dog frisbee